Hastanemiz Yeni Web Sitesiyle Hizmetinizdedir.. Acil Şifalar Dileriz..

RENK KÖRLÜĞÜ TESTİ MODÜLÜ

 

Gerçekçi görünümlü ve doğru renk kodları kullanılarak tasarlanmış orijinal İshihara testi ile birebir uyumlu renklerde renk körlüğü testi.. Hastane ve tüm sağlık kurumlarında kullanılan standart test!. Resimlerin orijinal ebatlı ve yüksek çözünürlü birebir test plakasıdır. Açılan test plakasını inceledikten sonra alt taraftaki butondan teste devam edebilirsiniz. Renk körlüğü testimizi uygularken bilgisayar ekranının gün ışığı almamasına dikkat ediniz! Daha güvenilir bir sonuç için bilgisayarınızın ekranını parlama yapmamalıdır. Test cevap ve açıklamaları test plakalarının hemen altında bulunmaktadır....

Resimde görülen rakam 12'dir. Genel olarak yeşil kırmızı renk görme eksikliği bulunan kişiler 12 görür! Monokromatik renk körleri hiçbir şey göremez..

 

 

 

 

Resimde görülen rakam 8 dir. Diskromatopsi renk görme eksikliği bulunan kişiler renk görme eksikliği seviyesine göre 3 algılayabilirler veya hiç görmeyebilirler.

 

 

 

 

Resimde görülen rakam 29'dur. Genel olarak yeşil kırmızı renk görme eksikliği bulunan kişiler 70 görebilir! Veya hiçbir şey göremez..

 

 

 

 

Resimde görülen rakam 6 dır. Diskromatopsi renk görme eksikliği bulunan kişiler renk görme eksikliği seviyesine göre 2 algılayabilirler veya hiç görmeyebilirler.